Çankırı Hasta Karyolası

GARANTİ DURUMU ve TEKNİK SERVİS

Şirketimizin kurumsal servis ağı ile 10 yıldır hasta karyolası sektöründe hizmet vermekte olup, sizlerin güvenini kazana bilmek için teknik serviste profesyonel olarak hizmet sunmaktadır.
Her hangi bir problemde bizleri aramanız sorununuzu çözümü için yeterli olacaktır.
Şirketimiz İstanbul, Ankara’da bulunan şubelerimizle teknik servis ağımızı genişletmiş olup, hizmette kusursuz olanak sağlamaktayız.Bizleri aramanız yeterli olacaktır.Sizlere bir telefon kadar yakınız.

Hasta Yatağı Özellikleri Nelerdir?

Hasta yatağı uzun süre yatmak zorunda kalan hastalar için hastaların rahatlıkları göz önünde bulundurularak dizayn edilmiş yataklardır. Bu yataklar normal yataklardan farklı olarak üretilmektedir. Hasta yatağına hasta karyolası da denir. Hastalar uzun süre aynı şekilde yattıkları zaman kas ve iskelet rahatsızlıkları ortaya çıkabilmektedir. Ayrıca aynı yer üzerine uzun süre baskı yapılması sonucu dolaşımda sorun çıkacağı için yaralar oluşmaktadır. Bu olumsuzluklar hastanın yattığı yerde rahat edememesi ve daha farklı rahatsızlıkların ortaya çıkmasına sebep olmaktadır.
Hasta yatakları hastanelerde hastanenin hasta yatış kapasitesini belirler. Hastaneye gelen her hasta, hasta yatağında yatmak zorundadır. Bu sebeple hasta yatağı öncelikle hastanelerde kullanılmak üzere üretilir. Bunun dışında hastanedeki tedavisi tamamlanıp eve çıkarılan ama evde de rahat bir konumda yatması gerekli olan yatalak hastalar için hasta yatağı kullanılır. Bunun dışında kliniklerde, diyaliz merkezlerinde de hasta yatağı kullanılır. Hasta yatağı ilk olarak İngiltere’de kullanılmaya başlandı. 1945’e kadar birçok hasta yatağı modeli kullanılmış olsa bile ilk elektrikli ve kumanda edilebilir hasta yatağı 1945’te üretilmiştir. Türkiye’de de artık çok kaliteli hasta yatakları üretilmektedir. Hasta yatağı Ankara ilimizde de üretilmektedir.

Hasta Yatağının Çeşitleri

Hasta yatağının değişik firmalar tarafından üretilen pek çok çeşidi vardır. Bu yataklar öncelikle elektrikli ve manuel olarak ikiye ayrılır. Hasta yataklarının elektrikli olanları; tek motorlu, dual motorlu, iki motorlu, üç motorlu, dört motorlu ve kolon motorlu olmak üzere altı grupta incelenebilir. Bu yataklara motorlu hasta yatakları veya kumandalı hasta yatakları da denir. Dual motorlu hasta yatakları 100 kg’dan fazla hastaların kullanımı için uygun değildir. Bu hastaların kullanımı sırasında teknik sorunlar yaşanabilir. İki motorlu hasta yataklarında iki adet piston yatak kullanıldığı için bu yataklar diğerlerine göre daha dayanıklı ve kullanışlıdır. Bu yatakları 200 kg’a kadar hastalar güvenle kullanabilirler. Üç motorlu hasta yataklarına asansörlü hasta yatağı da denir. Dört motorlu hasta yataklarında üç motorlu yatağa ek olarak trendelenburg ve ters trendelenburg özellikleri bulunmaktadır. Bu özellikler ile hastanın kan basıncı ayarlanabilir. Özellikle yoğun bakım ünitelerinde kullanılır. Hasta yataklarında satış sırasında kullanılması gereken bütün aksesuarlar da birlikte verilmektedir. Ayrıca hasta yataklarında yan koltuklar da çok büyük önem arz etmektedir. Yan koltuk bir nevi hastanın emniyet kolu gibidir. Şayet yan koltuk kapalı değilse hastanın düşme ihtimali çok yüksektir. Hastanın bakımının kolay yapılabilmesi için de yan koltuğun pratik olması çok önemlidir. Yan koltuğun tek düğme ile açılıp kapandığı modeller hastalar için daha uygundur. Hasta yatağı Ankara ilinde ve çevre illerden Ankara’ya gelip almak isteyenler için oldukça fazla seçenek vardır. İnternetten incelenip sipariş verilirse hangi il olursa olsun en kısa sürede evinize teslim edilip montajı yapılır.

Hasta Yatağının Kullanımı

Hasta yatağını kullanmaya başlamadan önce özellikleri ve fonksiyonları incelenmeli. Motor sistemi nasıldır, el kumandası nasıl çalışır bakmak gerekir. Her ne kadar hasta yatağının kullanımı çok basitse de iyice anlamadan pratik bir şekilde kullanımı zor olabilir. Bu sebeple önce yatağın kullanım kılavuzunu iyice okumalı veya daha garanti olsun diye aldığımız firmanın görevlisi tarafından uygulamalı anlatması istenebilir. Ayrıca ilk kullanımı tamamlandıktan sonra ürünlerin üzerinde kullanımıyla ilgili resimler bulunmaktadır. Bu resimlere bakarak doğru kullanım yoluna gidilebilir.

Hasta yatağının bulunduğumuz il olan Ankara’da satışı birkaç firma tarafından yapılmaktadır. Ankara Türkiye’nin başkentidir. Hasta karyolası Ankara satışı yapan firmalar bu ürünlerin tanıtımını daha çok internet üzerinden yapmaktadırlar. Ayrıca hasta karyolası Ankara satışı yapan firmalar katalog ile de hastanelere veya kliniklere tanıtım ve pazarlama yapmaktadırlar. Hasta yatağı Ankara sipariş konusunda en çok sipariş alan illerden biridir. Gerek hasta karyolası siparişi veren kurumların Ankara’da yoğun olarak bulunması gerekse evde kullanım konusunda Ankara en çok satışın yapıldığı iller arasındadır. Bu sebeple hasta yatağı satışı yapan firmalar Ankara’dan gelen siparişler konusunda biraz daha hassas davranıp hem şehir içine hem de şehir dışı siparişlerinde çok hızlı ve hassas olmaya çalışmaktadırlar. Ankara’dan tüm illere gönderilmek üzere sipariş alınmaktadır. Bu siparişler mümkün olabilecek en kısa zaman diliminde teslim edilmektedir. Hasta yatağı Ankara ilimizde satış yapan firmalar şehir içi siparişlerini aynı gün teslim etmektedirler. Sadece hasta yatağı değil havalı yatak satışı ve hasta yatağı kiralama da söz konusundur. Hasta yatağı imalat ve satışı olmak üzere hizmet veren pek çok firma vardır. İmalat konusunda dünya standartlarında ürünler ortaya çıkarılmaktadır. Bu ürünlerin imalatında ürünler set olarak hazırlanmaktadır ve hasta yatağı satışında yatak alezi ve serum askılığı ücrete dahil olmaktadır. Ürünün nakliyesi ve kurulumu yine ücretsiz olarak yapılmaktadır. Hasta karyolası Ankara satış rakamlarına bakıldığında diğer şehirlere göre oldukça fazla olduğu görülmektedir. Ayrıca hasta yatağı kiralama Ankara ilimizde oldukça uygundur.

Hasta Yatağı Kiralama

Hastanede tedavisi tamamlanan hastaların evdeki tedavi sürecinde kullanılması için veya artık hastalıktan dolayı veya yaşlılıktan dolayı yatalak olan hastalarda hasta yatağı kullanılması gerekir. Eğer hasta geçici bir süre bu yatağı kullanacaksa satın almak yerine yatağın kiralanması daha uygun olur. Bu durumda yatakların belli bir süreliğine kiralandığı firmalar vardır. Bu firmalar yatakları genellikle aylık olarak kiralamaktadırlar. Hasta yatağı firmasından modeline bakıp seçtiğimiz yatağımızı eve kadar getirip montaj ve kullanımının anlatılması yapılmaktadır. Tüm bu hizmetlere ekstra ücret alınmamaktadır, kiralama fiyatına dahil olmaktadır. Hasta yatağı kiralama Ankara ilimizde çok kaliteli firmalar tarafından yapılmaktadır. Bu firmalar çok kısa sürede hasta yatağını getirip monte etmektedir.

NOT: Ankara Hasta Karyolası Servislerimiz 7/24 Ücretsiz Kurulum Hizmeti Vermektedir…

Atkaracalar, Bayramören, Çerkeş, Eldivan, Ilgaz, Kızılırmak, Korgun, Kurşunlu, Merkez, Orta, Şabanözü, Yapraklı